Andalusie – ráj při pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu

Andalusie, nejlidnatější a druhé největší autonomní společenství na jihu Španělska. Oblast bohatá na historii i kulturu. Název Andalusie pochází z arabského označení této části Pyrenejského poloostrova. Oblast leží při pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu, to přímo vybízí k nádherné poznávací dovolené v některém ze zdejších letovisek. Pokud ale dáváte přednost klidnému odpočinku, můžete si užívat svou dovolenou ve Španělsku přímo na pláži u hotelu, kde budete hýčkáni výbornými službami!

Historie Andalusie na vlastní oči

Tato nejúrodnější část Pyrenejského poloostrova je obývána již od starověku, kdy se zde těžilo zlato a stříbro. Území obývali Féničané, germánští Vandalové, ale po dlouho dobu také Arabové. Ve zdejších městech proto najdeme celou řadu rozmanitých nádherných staveb.

Města, která stojí za to navštívit

Sevilla

Hlavním centrem oblasti je už po staletí Sevilla. Přístav, který v 16. a 17. století sloužil jako vstupní brána do Ameriky. Ve městě najdeme celou řadu zajímavých památek, které rozhodně stojí za návštěvu i v případě, že si člověk vybere relaxační all inclusive dovolenou. Mezi ně patří původně maurská pevnost, nyní královský palác, Alcázar, jež je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Dále zde najdeme 3. největší katedrálu v Evropě, indické archivy, či velmi originální náměstí Plaza de España.

Malága

Sevillou však výběr nekončí. Určitě stojí za to využít nějaký last minute zájezd do Malágy, města kultury, vzdělanosti a dobrého jídla. Je rodištěm například Pabla Picasa, či herce Antonia Banderase. Najdeme zde univerzitu, řadu muzeí, maurskou pevnost Alcazaba, nebo katedrálu Catedral de la Encarnación.

Córdoba

Opravdovým kulturním a turistickým centrem je Córdoba, město patřící od roku 1984 na seznam světového dědictví UNESCO. Díky své bohaté historii má opravdu co nabídnout. Najdeme zde katedrálu Mezquitu, starověký římský most, zámek Alcazar s arabským půdorysem a překrásnými římskými mozaikami, staré židovské a arabské město Juderia s malebnými uličkami, či Plaza de la Corredera, jenž původně sloužila k býčím zápasům.

Granada

Menším, ale malebným městem je Granada, středisko stejnojmenné provincie. Největším lákadlem je překrásný pohled na Alhambru, nejznámější a nejromantičtější panorama, které toto místo může nabídnout. Ať už se v Andalusii vydáte kamkoliv, vždy narazíte na něco zajímavého, cenného a krásného, neboť tato část Španělska má opravdu co nabídnout.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.