Netradiční dovolená? Co takhle navštívit Vietnam?

Vietnam, země ležící na východě Zadní Indie, má za sebou těžkou historii. Zejména 20. století bylo pro jeho obyvatele dosti náročné. Teď však tato zelená země láká víc a víc turistů a Vietnamci se všemožně snaží si je udržet. Omrzela vás již Evropa, Amerika vás neláká a z islámu máte strach? Vyjeďte na dovolenou do Vietnamu a zažijte to pravé dobrodružství!

Vietnam je úplně jiný kraj, zbaven všech evropských věcí a vymožeností. Přeplněné ulice Hanoje, hlavního města, brázdí lidé v typických špičatých kloboučcích na kolech, mopedech, motorkách či tahající bryčku a z každé strany jsou cítit všemožné vůně roztodivných koření a pochoutek. Kdo nemá rád vodu, ten ať raději zůstane doma nebo v bezpečí hotelu. Tady je totiž šance, že zmoknete, tak velká, že byste mohli vsadit krk.

Náboženství Vietnamu

Mezi absolutně mimoevropské speciality zde patří buddhismus. I když ještě před pár lety bylo pro Vietnamce náboženství tabu, teď se rozmáhá skoro jako nový umělecký směr. Co vy víte, třeba vás zrovna toto náboženství osloví a malý baculatý Buddha vám ukáže pravou životní cestu

Gastronomie

Připravte své zažívání na roztodivné pochoutky. Základem všeho je rýže. Jejím pěstováním se živí většina rodin mimo město a z rýže se zde vyrábí nejrůznější pokrmy. Od rýžových nudlí a placek až k rýžovému vínu a kořalce. Nezapomeňte ochutnat ani typickou nudlovou polévku. Seženete ji za pár šlupek na každém kroku. Polévka, bez které si Vietnamci nedokáží představit den. Mezi specialitami ale naleznete také pražené housenky, sirové mleté maso v banánovém listě nebo jedinečnou kořalku z hadů! Prý stačí jen lok denně a mládí se vás jen tak nepustí. I vůně a chuť ručně sbíraného zeleného čaje z těch nejjemnějších lístečků se vám postará o nezapomenutelný zážitek.

Bujná vegetace

Díky vytrvalým dešťům je tento kraj až neuvěřitelně zelený. Na mopedu se můžete vydat i na sever, do hor, nadýchat se čerstvého, nezkaženého vzduchu a potkat přívětivé lidi z venkova. Navštivte i městečko Samka, takový Špindlerův mlýn Vietnamu, ležící na úpatí nejvyšší hory a seznamte se s obyvateli horských kmenů. Objednejte si zájezd do Vietnamu ještě dnes.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.