Santorini, bílá perla Řecka

Jen těžko byste hledali v Řecku ostrov s tak typickými scenériemi, jako je právě Santorini. Modré kopule a bílé domy stojící na sopečné kaldeře si nelze jen tak poplést. Santorini je opravdu jedinečným místem a po právu patří mezi nejkrásnější ostrovy Řecka. Není tedy divu, že je velmi často cílem fotografů a umělců, ale také turistů, kteří sem přijíždějí na líbánky i na klasickou letní dovolenou.

Ostrov Santorini se nachází v Egejském moři jihovýchodně od pobřeží Řecka. V podstatě se nejedná pouze o jeden ostrov, ale o souostroví tvořené hlavním ostrovem (označovaném jako Santorini) a menšími ostrůvky, které jsou uspořádané do kruhu. Toto souostroví je pozůstatkem sopečné kaldery, jejíž střed se propadl do moře. Jedná se tedy o poměrně jedinečný úkaz, který jen tak někde v Řecku nenajdete.

Léto na Santorini

Léto na Santorini je opravdu sázkou na jistotu, že vás čeká jedinečná dovolená v nádherném prostředí, kde není nouze o romantická zákoutí, komfortní ubytování, stylové kavárny a pravé řecké speciality. Santorini je opravdovým rájem nejen pro romantiky, ale také pro všechny milovníky architektury, vodních sportů nebo například fotografování. Říká se, že výhledy ze Santorini na moře patří mezi nejkrásnější v Řecku.

Letní měsíce jsou navíc ideální dobou pro návštěvu Santorini. Srážky jsou minimální a můžete se těšit na příjemné teploty vzduchu i moře, což je ideální pro koupání i vodní sporty. Navíc se můžete vydat na výletní plavbu po okolí a navštívit některé ze sousedních ostrovů. Samozřejmě také cestování po Santorini stojí za to. Na ostrově se nachází hned několik měst, které jsou typické svou malebnou architekturou a větrnými mlýny.

Aktuální zájezdy na Santorini

Zaujala vás představa letní dovolené na Santorini? Přehled aktuálních zájezdů na tento kouzelný ostrov naleznete na webových stránkách srovnávače zájezdů NewTravel.cz. Naleznete zde jednak zájezdy od desítek cestovních kanceláří, ale také podrobné informace o ubytování, lokalitách a také o aktuálních slevách, které můžete využít.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.