Víno po celý rok

Pracovní týden bývá často stereotypní. Mnoho každodenních povinností a starostí, stres v práci a málo času na sebe sama i na přátelé a blízké. Stále ten samý kolotoč. Není divu že o víkendu vymýšlíme jak si zpříjemnit veškerý volný čas. Když už vymýšlíme jak se zabavit, kam vyrazit a nebo co nového vyzkoušet, velice zajímavým a netradičním víkendem je pobyt v našich vinicích. Navíc to nevýjde draho a to i díky tomu, že můžeme využít slevy na vinařské pobyty.

Vinařství a řízené degustace

Vinařské oblasti se u nás dělí na dvě podoblasti a to jsou Morava a Čechy. Každé vinařství je jedinečné, stejně jako jeho víno. Vinařství nabízí svá nejlepší vína nejen o vinobraních ale po celý rok mají otevřené sklípky s možností vyzkoušení vína na řízených degustacích s hostinou. Jak snad každý z nás ví, vína se dělí dle chuti, barvy, roku výroby čili stáří a způsobu výroby. Vybírat je dobré i podle vinařství a na jaké vína jsou specializovaní, zda jsou spíše proslulí výrobou červených, bílých, růžových nebo slaměných vín a podobně.

Na každé degustaci je možno vyzkoušet až deset druhů vín, degustace jsou doprovázeny bohatou hostinou a sommeliér doporučí jaké víno je vhodné k jakému pokrmu. Někteří si stále pletou degustaci s pitím, jedná se však o zjišťování kvality vína. Tyto akce však bývají velice zájímavé, vinaři na požádání ukáží své vinné sklepy a vysvětlí celou výrobu vína. Další výhodou je i to, že víno přímo od vinaře vždy výjde lacinněji, proto i to nejkvalitnější víno výjde v přepočtu levněji.

Zábavy není nikdy dost

Okolní města a příroda přímo vybízejí k tomu, aby jsme se během pobytu vyšli podívat po okolních obcích a městech, prošli si historické památky a pomníky, vypůjčili si kolo nebo prošli turistické stezky které vedeou okolím. Pokud se vydáme na pobyt během slavností vína nebo vinobraní, můžeme se zůčastnit také rytířských přehlídek, divadelních představení a soutěží pro děti i dospělé, doprovázejícími živou hudbou. Pokud chceme potěšit partnera nebo udělat radost přátelům, slevy na vinařské pobyty jsou vynikajícím překvapením.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.