Zimní sezóna v rakouských Alpách začíná!

Letní sezóna se blíží pomalu ke konci, což ale znamená, že se blíží zimní sezóna. Jak se říká, každé roční období má své neocenitelné kouzlo. Zimní sporty jsou u nás velice oblíbené, za lyžováním cestujeme také do zahraničí za lepšími podmínkami. Jedním z hodně oblíbených míst jsou Alpy. Ty se rozkládají po několika zemích – Francie, Rakousko, Itálie, Německo, Švýcarsko, Slovinsko a Lichtenštejnsko. Nejčastěji se setkáme se zájezdy do Rakouských Alp. Ceny jsou příznivé, především, kupujeme-li si dovolenou dopředu, pomohou nám k tomu také slevy na pobyty v Alpách či slevy na lyžování v Rakousku.

Rakouské Alpy

Lyžování v Alpách a zejména pak lyžování v Rakousku je oblíbené díky dlouhým sjezdovkám, perfektnímu terénu, krásné přírodě i neobyčejným zážitkům. Nejvyhledávanější je lyžování na ledovci, kde se sníh drží snad během celého roku. Sjezdovky jsou rozděleny do kategorií dle obtížnosti a jsou stále udržované. Nejjednodušší jsou trasy modré, střední obtížnost je značena červenou trasou a černá barva symbolizuje nejprudší sjezdovky, které jsou vhodné už pro profesionální lyžaře.

Škola lyžování

Pokud lyžovat neumíme, je pro nás ideální příležitostí se to v Alpách naučit. Pod téměř jakoukoliv sjezdovkou najdeme školy lyžování. Ty jsou určeny jak pro děti, tak pro začínající lyžaře. Naučíme se vše od základů, také vše o bezpečnosti na sjezdovkách a první pomoci. Vybavení si také můžeme zapůjčit. Areály jsou vybaveny půjčovnou lyží, běžek, snowboardů i dalšího horolezeckého a turistického vybavení.

Turistika a horolezectví

Stejně tak jako za lyžováním, cestujeme do Alp často za turistikou či horolezectvím. Zdolávání vyšších cílů a překážek nám zde umožní nejeden kopec. Nejvyšším bodem Alp je Mont Blank, kam každým rokem cestuje mnoho turistů, aby tuto horu zdolali. Avšak k takovému cíli je už třeba mít pořádný trénink a hlavně výborné vybavení, bez kterého není povoleno na horu vstoupit. Malebná zasněžená krajina, neobyčejné pohledy z hor i údolí, krásné ubytování v chatách, nebo spaní pod hvězdami v krásné tiché krajině. To vše nám Alpy nabízí.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.